מדיניות תשלומים
1. התשלום באתר (D&O Jewellery) תתאפשר באמצעות סליקת אשראי,  חשבון פייפאל (Pay-Pal) או תשלום במעמד הקניה (איסוף עצמי) 2. לרכישת מוצר באמצעות הטלפון, יש ליצור עמנו קשר בטלפון: 03-7512444 נייד: 054-3455828 פקס:037512111 ולמסור את הפרטים הבאים: שם הקונה, כתובת למשלוח, כתובת דואר אלקטרוני, מספר טלפון ומספר כרטיס אשראי. נציג האתר יאשר את הימצאותו של הפריט במלאי ואפשרות הלקוח להזמינו. מומלץ להגיע למשרדנו בבורסת היהלומים ברמת – גן. 3. מילוי כל הפרטים הנדרשים לרכישת מוצר, אשר חלקם מוזכרים בסע’ 1 ו/או 2, יחשב לביצוע הזמנה ע”י הלקוח (להלן “הזמנה”). עם קבלת ההזמנה, האתר יבצע בדיקה של פרטי כרטיס האשראי ורק לאחר אישור ההזמנה ע”י חברות כרטיסי האשראי, הפעולה תאושר והמוצר ישלח. חיוב הלקוח עבור המוצר יתבצע דרך כרטיס האשראי, לאחר ההזמנה. 4. למען הסר ספק, משלוח הדואר האלקטרוני ללקוח אינו מהווה ראיה על ביצוע פעולה ואינו מחייב את האתר . רק הרישום שנרשם במחשבי האתר יהווה ראיה חלוטה לנכונות הפעולות. 5. אישור סופי של ההזמנה ישלח רק לאחר בדיקת כרטיס האשראי המצוין בהזמנה ואישור חברת האשראי, והכל בכפוף להמצאות המוצרים במלאי. מועד המשלוח יקבע החל מיום אישור העסקה ע”י חברת האשראי.

מדיניות משלוחים
כל ההזמנות ישלחו תוך 1-3 ימי עסקים מקבלת התשלום ויגיעו ליעד בהערכה של עד 7 ימי עסקים במידה ומדובר במוצר אשר קיים במלאי. תכשיט בעיצוב אישי – זמן אספקתו ייקבע בתיאום עם הלקוח. המשלוח נשלח בדואר רשום מאובטח הכולל ביטוח, דרך דואר ישראל. יש לשים לב לעלויות המשלוח המאובטח אשר עלותו גבוהה משילוח בדואר רגיל. אנחנו ממליצים בחום על איסוף עצמי ! כל הפריטים נארזים כהלכה בקופסת תכשיטים מהודרת ונשלחים במעטפה מרופדת. 1. האתר יספק רק מוצר אשר שולם במלואו באמצעות כרטיס אשראי כמפורט במדיניות התשלומים, לכתובת שהלקוח הקליד או מסר בעת ההזמנה. 2. חברת השילוח הינה דואר ישראל והמוצר יגיע באחת מהדרכים הבאות לפי בחירת הלקוח בעת ההזמנה: א. דואר רשום מאובטח (ישלח ע”י דואר ישראל) ב. איסוף עצמי בתיאום מראש, מומלץ ! – רח’ תובל 21, רמת גן – בורסת היהלומים. 3. האתר לא יהיה אחראי לכל איחור או עיכוב באספקה ו/או לאי-אספקה שנגרם כתוצאה מכוח עליון ו/או מאירועים שאינם בשליטתו לרבות שביתות השבתות וכיוצ”ב. 4. התקנון של הגוף המשלח באמצעותו תבוצע ההובלה יחול על כל אספקה/הובלה של מוצר באמצעות האתר, ויחייב את הלקוח. 5. זמני אספקת המוצרים המצויינים כוללים רק את חישובם של ימי עסקים (ימי א’ עד ה’, לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וימי חג). 6. על הלקוח להודיע מיידית לאתר אם המוצר לא סופק בתקופת האספקה המפורטת באתר. 7. בכל בקשה לביטול הזמנה לאחר שהמוצר נשלח זה מכבר, כפוף הביטול לכך שהלקוח יחזיר את המוצר באריזתו המקורית, שלם ו/או ללא פגיעה ו/או נזק ו/או פגם ו/או קלקול מכל מין וסוג שהוא לאתר על חשבונו.

מדיניות החלפות והחזרות
חשוב לנו שלקוחותינו יהיו מרוצים, לכן אם מסיבה כלשהי אינכם מרוצים, ומעוניינים להחזיר או להחליף את התכשיט, אנא צרו עמנו קשר. אנחנו קשובים לכל בעיה שתתעורר ומספקים שירות שוטף ללקוח כערך עליון. כל התכשיטים אשר נרכשים מגיעים עם אחריות מלאה לכל החיים! בעת קבלת התכשיט תצורף חשבונית, אותה יש להציג על מנת ליהנות מהאחריות. אחריות זו היא בעבור ליקויי ייצור בלבד ותקפה בתנאים הבאים: 1. התכשיט אוחזק ברמה סבירה והגיונית 2. לא נעשה מגע בין התכשיט וחומצות או חומרי ניקוי. 3. לא בוצעו בתכשיט תיקונים/ עבודות צורפות שאינן ע”י D&O Jewellery או מי מטעמה. 4. האחריות אינה תקפה על שבר, קרע, או פגיעה בתכשיט, בשל שימוש – אנו מספקים שירותי תיקון בתשלום במידת הצורך. 5 .האחריות אינה תקפה על אובדן או גניבה של התכשיט או חלקים ממנו. למימוש האחריות או כל שאלה בנושא יש לפנות לשירות הלקוחות בטלפון: 03-7512444 נייד: 054-3455828, פקס:037512111 1. לקוח רשאי לבטל את ההזמנה בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן: “חוק הגנת הצרכן”). 2. ביטול ההזמנה יעשה מיום עשיית הההזמנה ועד ארבעה ימים מיום קבלת המוצר או מיום קבלת המסמך המכיל את הפרטים האמורים בסעיף קטן 14ג(ב) לחוק הגנת הצרכן, לפי המאוחר מביניהם; 3. ביטול הזמנה יעשה בכתב באמצעות יצירת קשר עם שירות הלקוחות. 4. בביטול הזמנה לפי הכללים לעיל, לא יחוייב הלקוח אלא בדמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר המוצר או 100 שקלים חדשים, לפי הנמוך מביניהם או קרדיט באתר במחיר מלא של המוצרים. החזר כספי על המוצר יינתן אך לא על דמי המשלוח. ההחזר הכספי יינתן במידה ובפריט לא נעשה שימוש או שאינו נפגם. ההחזר הכספי יעובד תוך מקסימום 14 יום ממועד החזרת הפריט, אך ורק לכרטיס האשראי שממנו בוצעה ההזמנה. הוא יבוצע באותם תנאים של העסקה המקורית (כלומר: עסקה שבוצעה בתשלומים תזוכה במספר תשלומים תואם, ועסקה שחויבה בתשלום בודד תזוכה בתשלום אחד). לא ניתן לזכות כרטיסי דיירקט, או תשלום ששולם במזומן לשליח ולכן בעלי כרטיסי דיירקט או לקוחות ששילמו במזומן לשליח זכאים לקבלת קרדיט באתר בלבד. 5. ביטול ההזמנה ע”י הלקוח כפוף לכך שהלקוח יחזיר את המוצר באריזתו המקורית, שלם ו/או ללא פגיעה ו/או נזק ו/או פגם ו/או קלקול מכל מין וסוג שהוא. 6. לא ניתן להחזיר מוצרים לאחר שבוצע בהם שימוש, אלא באישור מראש של החנות. 7. האמור בסעיף זה לא יחול על הטובין והשירותים הקבועים בסעיף 14ג (ד) לחוק הגנת הצרכן. 8. האתררשאי לבטל הזמנה כולה או חלקה: א. אם נפלה בהצעה טעות סופר כלשהי; ב .במידה ויתברר כי ההזמנה לוותה בפעילות בלתי חוקית של הקונה ו/או צד ג’ כלשהו. ג. כאשר העסקה בוצעה שלא כדין ושלא על פי תקנון זה. 9. ביטול המכירה יימסר לקונה בטלפון ו/או בכתב לכתובת הדואר האלקטרוני אותה ציין בעת ביצוע ההזמנה. 10. במידה והתגלה כי המוצר אזל מהמלאי, רשאי האתר לבטל את ההזמנה או להציע מוצר חלופי שווה ערך. בוטלה הזמנה כאמורהאתר לא יהיה אחראי ולא ישא בכל נזק ישיר, עקיף, תוצאתי או מיוחד שנגרם ללקוח או לצד שלישי לרבות אך לא רק נזק בגין רכישת המוצר אצל צד שלישי במחיר גבוה יותר.