10 טיפים לבחירת טבעת אירוסין

 

איך לבחור טבעת אירוסין – עשר עצות מועילות:

מזל טוב! הגעת לשלב שבו אתה חש בשל להציע נישואין.
בעולם המערבי, טבעת אירוסין הינה טבעת שאותה מעניק החתן לאהובתו (ובתקווה כלתו לעתיד) בעת הצעת הנישואים.
המנהג נוצר ממקום שבו החתן מראה לכלה ומשפחתה כי יש ביכולתו לפרנס את המשפחה שיקימו ביחד.
ועכשיו לחלק הקשה: לבחור טבעת אירוסין עם יהלום, להלן מספר טיפים. להלן מספר טיפים שיסייעו לך לבחור את טבעת האירוסין המתאימה ביותר לבת זוגך:

1. עיצוב- אם כלתך היא טיפוס קלאסי/מסורתי לך על טבעת אירוסין בעיצוב סוליטייר, שהיא טבעת זהב המשובצת יהלום אחד. אם בת זוגך אוהבת יותר נוצץ הוסף מספר אבנים צדדיות לצד האבן המרכזית.
2. זהב- כמובן שניתן להשתמש במתכות אחרות, אך זהב הינה המתכת שמשתמרת היטב לאורך השנים. קיים זהב לבן וזהב צהוב- בדוק בתכשיטים אחרים מה בת זוגתך אוהבת.
3. צבע היהלום- צבעי היהלום הינן מD ועד Z, כאשר האות D תסמל את היהלום הצלול ביותר שצבעו כמו מים, וZ את היהלום העכור ביותר והוא ייצבע בצהוב. קיימים כמובן גם יהלומים בצבעים כמו אדום וורוד, שאותם קשה יותר להשיג ועל כן מחירם גבוה מאד. אם תקציבך מוגבל בחרו ביהלום בצבע H, היהלום עדיין ייראה לבן כשמסתכלים על התכשיט, והמחיר יורד משמעותית.
4. ניקיון היהלום- ליהלום דרגות ניקיון שונות כפי שמפורט במדריך שלנו. אם תקציבכם מוגבל בחרו ביהלום בניקיון SI. העין האנושית לא מסוגלת לזהות את הפגמים ביהלום בעל ניקיון זה, והמחיר יורד משמעותית.
5. איכות הליטוש- איכות הליטוש (CUT) תשפיע על כמה היהלום ינצנץ ויחזיר ברק, ואפילו את צבעי הקשת. איכות ליטוש טובה מבטיחה יהלום יפה יותר. אל תתפשרו על העבודה של היהלום, ודרשו יהלום שהינו VERY GOOD לפחות בעבודת הליטוש.
6. גודל היהלום- משקל היהלום מכונה קאראט שהם חמישית הגרם. מתחת ל1 קאראט משקל היהלום מכונה נקודות, כלומר יהלום של חצי קאראט הינו 50 נקודות. כיוון שיהלומים מתומחרים לפי גדלים, לעיתים להבדל של נקודה אחת פחות עשויה להיות משמעות של אלפי שקלים. ההבדל מופיע עם השינוי בקידומת של גודל האבן. לדוגמא: לאבן במשקל 49 נקודות יש מחיר שונה משמעותית מאבן של 40 נקודות.
7. תעודה ליהלום- דרשו תעודה ליהלום ממכון אמין ומוסמך. אבן בעלת תעודה הינה אבן שעברה דרך מכון גמולוגי מוסמך, אשר ציין על גבי התעודה מהם המאפיינים הייחודיים של היהלום. 
8. פלורוסנטיות- פלורוסנטיות עשויה ליצור אבן במראה עכור. אם תקציבכם מוגבל, בחרו באבן בעלת פלורוסנט בדרגת FAINT או
SLIGHT. 9. צורת היהלום- אבנים בצורה של מלבן, משולש ועוד הינן זולות יותר מאבנים עגולות. תמיד ניתן לנהוג כמו מפורסמים כגון קים קרדשיאן ולבחור בטבעת מרובעת ולא עגולה. 
fancey shape diamonds 10. אשלייה של גודל- אם תקציבך מוגבל, תמיד ניתן לשבץ 4 אבנים קטנות יותר זו לצד זו, כדי ליצור אשלייה של אבן אחת מרכזית גדולה.

בהצלחה צוות d&O

 

תמונה הצעת נישואין