10 טיפים לבחירת טבעת אירוסין מושלמת!

?מזל טוב! הגעת לשלב שבו אתה חש בשל להציע נישואין. אנחנו נשמח לעזור לך בבחירה או בעיצוב טבעת האירוסין שתעניק לאהובתך (ובתקווה כלתך לעתיד)

הכנו עבורך מספר טיפים שיעזרו לך לבחור את טבעת האירוסין המתאימה ביותר לבת זוגך ולך:

1. עיצוב –

אם היא טיפוס קלאסי או מסורתי, הכיוון המומלץ הוא טבעת אירוסין בעיצוב סוליטייר: טבעת זהב המשובצת יהלום אחד מרכזי, עדין וקלאסי. אם הטעם שלה יותר נוצץ, הוסף מספר אבנים צדדיות לצד האבן המרכזית. עוד שתי אפשרויות טובות הן לבחור בעיצוב אישי, או לבחור בתכשיט בעל אבן אחת, אבל עם נוכחות יותר חזקה.


2. צבע הזהב –

לזהב יש כמה צבעים פופולאריים: זהב לבן, זהב צהוב וזהב אדום. כדי לדעת למה היא יותר מתחברת, בדוק תכשיטים אחרים שלה. בעיקר את אלה שעשויים זהב, או כאלה שהיא עונדת לעיתים קרובות.


3. צבע היהלום –

צבע היהלום נע על טווח מ D ועד Z. האות D תסמל את היהלום הצלול ביותר שצבעו כמו מים, ו Z את היהלום העכור ביותר והוא ייצבע בצהוב. אם תקציבך מוגבל, בחר יהלום בצבע H. היהלום עדיין ייראה לבן כשמסתכלים על התכשיט, והמחיר יורד משמעותית. למאמר המלא על צבעי יהלומים לחצו כאן מהו צבע יהלום?


4. ניקיון היהלום –

ליהלום דרגות ניקיון שונות כפי שמפורט במדריך שלנו. אנו ממליצים על דרגת ניקיון VS. אם תקציבכם מוגבל בחרו ביהלום בדרגת ניקיון SI. העין שלנו לא מסוגלת לזהות את הפגמים ביהלום, והמחיר יורד משמעותית.


5. איכות הליטוש –

איכות הליטוש (CUT) תשפיע על כמה היהלום ינצנץ ויחזיר ברק. איכות ליטוש טובה מבטיחה יהלום יפה יותר. אל תתפשרו על איכות הליטוש. דרשו יהלום בדרגת ליטוש VERY GOOD – לא פחות.


6. גודל היהלום –

משקל היהלום מכונה קארט, והוא ששוקל חמישית גרם. מתחת ל1 קארט משקל היהלום מצוין בנקודות. לדוגמא: יהלום של חצי קארט מכונה 50 נקודות. הבדל של נקודה עשויה לשנות משמעותית את מחיר היהלום באלפי שקלים, מכיוון שיהלומים מתומחרים לפי גדלים. ההבדל מופיע עם שינוי הקידומת של משקל היהלום. לדוגמא: ליהלום במשקל 49 נקודות יש מחיר שונה משמעותית מיהלום של 50 נקודות.


7. תעודה ליהלום/ הערכת שווי –

דרשו תעודה ליהלום ממכון אמין ומוסמך ׁ(המלצתנו היא מכון GIA). יהלום בעל תעודה הוא יהלום שקיבל תעודת אבחנה ממכון גמולוגי מוסמך, אשר מציין על גבי התעודה מהם המאפיינים הייחודיים של היהלום ומאמת את האבחנה של היהלומן עם פרטי היהלום. זו מעיין תעודת זהות של היהלום. למאמר המלא על תעודות ליהלומים, לחצו כאן מדוע יהלום זקוק לתעודה?


8. פלורוסנטיות –

פלורוסנטיות עשויה ליצור אבן במראה עכור. אם תקציבכם מוגבל, בחרו באבן בעלת פלורוסנטיות בדרגת FAINT.


9. צורת היהלום –

אבנים בצורה של מלבן או משולש ועוד זולות יותר מאבנים עגולות.


10. אשליה של גודל –

אם תקציבך מוגבל, תמיד ניתן לשבץ 4 אבנים קטנות יותר זו לצד זו, כדי ליצור אשליה של אבן אחת מרכזית וגדולה.

 

אנחנו כאן לשירותכם!